Отправлено 01 Июль 2009 - 11:41
Ось власне текст рішення облради
Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
РІШЕННЯ
Двадцята сесія V скликання
від 28.05.09 №820
Про затвердження Порядку
використання світловідбиваючих
жилетів окремими категоріями
учасників дорожнього руху та
працівниками підприємств,
установ і організацій
Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законів України «Про дорожній рух», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», постанов Кабінету Міністрів України від 10.10.01 №1306 «Про правила дорожнього руху», від 18.01.01 №30 «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», з метою суттєвого підвищення рівня громадської безпеки на дорогах і вулицях населених пунктів та поза їх межами, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку і прав людини
від , обласна рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Порядок використання світловідбиваючих жилетів окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками підприємств, установ і організацій» (додається).
2. Запровадити з 1 липня 2009 року на території Житомирської області обов’язкове використання в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками підприємств, установ і організацій світловідбиваючих жилетів.
3.Управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (Присяжнюк В.П.):
3.1. З метою якісного та повного використання даного рішення у засобах масової інформації провести широку роз’яснювальну роботу про порядок і умови використання в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками підприємств, установ і організацій світловідбиваючих жилетів.
3.2. У місячний термін опрацювати питання щодо укладення угоди з одним із спеціалізованих швейних підприємств про виготовлення достатньої кількості світловідбиваючих жилетів та їх реалізацію в роздрібній мережі.
4. Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації (Сухораба В.П.), головам районних державних адміністрацій, районних та міських рад організувати та провести роз’яснювальну роботу з керівниками швейних підприємств усіх форм власності щодо використання, при виготовленні верхнього дитячого одягу, вставок та елементів із тканини зі світловідбиваючими властивостями, а також виготовлення із такої тканини нарукавних пов’язок для дітей.
5. Управлінню освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації (Поставенський О.В.), головам районних державних адміністрацій, районних та міських рад організувати і провести роз’яснювальну роботу з учнями та студентами навчальних закладів щодо використання в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості елементів верхнього одягу зі світловідбиваючими властивостями.
6. ДП «Житомирський облавтодор» (Кондратюк С.Д.), головам районних державних адміністрацій, районних та міських рад забезпечити придбання необхідної кількості світловідбиваючих жилетів для працівників дорожньо-комунальних та комунальних підприємств, які задіяні до проведення робіт на проїжджій частині вулиць населених пунктів та автошляхах області.
7. Головам районних державних адміністрацій, районних та міських рад організувати роботу з керівниками підприємств, установ та організацій усіх форм власності, насамперед автотранспортних підприємств, пасажироперевізників, щодо придбання світловідбиваючих жилетів для водіїв усіх транспортних засобів та самохідних машин і механізмів, які ними використовуються.
8. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань законності, правопорядку і прав людини.
Голова ради В.Й.Француз
Додаток
до рішення обласної ради
від 28.05.09 №820
ПОРЯДОК
використання світловідбиваючих жилетів окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками підприємств, установ і
організацій
1. Порядок використання світловідбиваючих жилетів (далі - Порядок)
1.1. Порядок визначає окремі категорії учасників дорожнього руху, працівників та умови використання ними світловідбиваючих жилетів.
1.2. Світловідбиваючі жилети використовуються окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками дорожньо-комунальних і комунальних підприємств у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
1.3. Водії транспортних засобів, крім автомобілів та самохідних машин і механізмів, а саме: мотоциклів, моторолерів, мопедів,скутерів, велосипедів, гужових повозок, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні бути одягнуті у світловідбиваючі жилети під час руху по автомобільних дорогах, вулицях населених пунктів області.
1.4. Водії усіх транспортних засобів на автошляхах та вулицях населених пунктів поза межами місць стоянки транспортних засобів у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні бути одягнуті у світловідбиваючі жилети при виконанні будь-яких робіт з обслуговування або ремонту транспорту, проведення розвантажувально-навантажувальних робіт, здійснення посадки-висадки пасажирів.
1.5. Пішоходи в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості повинні бути одягнуті у світловідбиваючі жилети під час руху проїзною частиною або узбіччям автодоріг поза межами населених пунктів.
1.6. Працівники дорожньо-комунальних та комунальних підприємств світловідбиваючі жилети використовують кожного разу під час проведення робіт на проїжджій частині вулиць населених пунктів та автошляхах.
2. Виготовлення та реалізація світловідбиваючих жилетів
2.1. Виготовлення світловідбиваючих жилетів проводиться згідно з вимогами Держстандарту України з тканини із світловідбиваючими властивостями на спеціалізованих підприємствах, підпорядкованих
ДП МВС України "Інформ-ресурси".
2.2. Кожен світловідбиваючий жилет має ідентифікаційний номер.
2.3. Реалізація світловідбиваючих жилетів здійснюється через роздрібну мережу за рахунок коштів учасників дорожнього руху, підприємств, установ та організацій за ринковими цінами.
2.4. Виручені від реалізації світловідбиваючих жилетів кошти спрямовуються для закупівлі нових партій продукції з метою безкоштовного розповсюдження частини з них у сільській місцевості, серед водіїв гужового транспорту, велосипедистів та школярів.
Перший заступник
голови ради П.П. Рудницький
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення обласної ради "Про затвердження Порядку використання світловідбиваючих жилетів окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками підприємств, установ і організацій"
1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення
Упродовж 2008 року на Житомирщині зареєстровано 1313 дорожньо-транспортних пригод із потерпілими, під час яких загинуло 283 чоловіки та ще 1615 травмовано.
Наслідками 416 (31,4 %) дорожньо-транспортних пригод стали наїзди на пішоходів, 114 (8,7 %) - на велосипедистів, 31 (2,3 %) - на гужовий транспорт. Щороку такі види дорожньо-транспортних пригод складають понад 40 відсотків від загальної кількості зареєстрованих в області.
Насамперед така ситуація має місце через те, що зазначені категорії учасників дорожнього руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості залишаються малопомітними на проїжджій частині вулиць населених пунктів та автошляхів.
Досвід більшості Європейський країн свідчить про широке застосування світлоповертаючих елементів для виділення непримітних учасників дорожнього руху.
Зокрема масово поширене використання світлоповертаючих тканин для виготовлення окремих елементів (вставок) дитячого одягу. В окремих країнах використовуються світлоповертаючі нарукавні пов'язки для учнів та студентів навчальних закладів.
Усі без виключення транспортні засоби у державах Євросоюзу повинні бути укомплектовані світлоповертаючими жилетами для виділення водіїв на проїжджій частині вулиць населених пунктів або автошляхів у випадку необхідності ремонту чи обслуговування транспорту. Такими ж жилетами забезпечені працівники дорожньо-комунальних, комунальних, рятувальних служб, яким, у зв'язку з виконанням службових обов'язків, приходиться працювати в умовах обмеженої видимості на автошляхах та проїжджій частині вулиць.
У зв'язку зі значною часткою потерпілих під час дорожньо-транспортних пригод на Житомирщині внаслідок наїзду транспортних засобів у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на пішоходів, велосипедистів, водіїв мопедів, скутерів, мотоциклів та гужового транспорту, потребує негайного вирішення питання щодо виділення вищезазначених учасників дорожнього руху, а також працівників дорожньо-комунальних служб, які працюють на дорогах в умовах обмеженої видимості, водіїв інших транспортних засобів під час обслуговування автотранспорту поза межами місць стоянки транспортних
засобів, шляхом використання світловідбиваючих жилетів для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.
2. Мета і завдання прийняття рішення
Посилення безпеки на вулицях населених пунктів та автошляхах окремих категорій учасників дорожнього руху та працівників дорожньо-комунальних служб в умовах недостатньої видимості, зниження аварійності на вулично-дорожній мережі регіону та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту рішення
Затвердження "Порядку використання світловідбиваючих жилетів окремими категоріями учасників дорожнього руху та працівниками".
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Відповідно до законів України "Про дорожній рух", "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", постанов Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 "Про правила дорожнього руху", від 18.01.2001 № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху; візки (сани) повинні бути обладнані світловідбивними пристроями, а в темний час доби - і ліхтарями; мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду - червоного; великогабаритні та великовагові транспортні засоби повинні бути укомплектовані жилетом оранжевого кольору із світловідбивними елементами.
Водії будь-яких транспортних засобів, покидаючи їх для виконання робіт з обслуговування або ремонту транспорту, проведення розвантажувально-навантажувальних робіт, здійснення посадки-висадки пасажирів, є пішоходами, а тому повинні забезпечити виконання п.4.4. Правил дорожнього руху в Україні, а саме "у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху". Прийняття цього рішення обласною радою таку можливість для пішоходів створює.
На цих же підставах до них можливе застосування ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин".
5. Очікувані результати.
Внаслідок запровадження світлоповертаючих елементів для виділення малопомітних учасників дорожнього руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості, застосування адміністративних заходів впливу до порушників очікується посилення дисципліни учасників дорожнього руху, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, потерпілих у них.
Зокрема, при запровадженні зазначених заходів з 1 липня 2009 року прогнозується зменшення на Житомирщині у другому півріччі 2009 року кількості дорожньо-транспортних пригод та потерпілих у них приблизно на 25 відсотків.
В абсолютному вираженні очікується, що упродовж другого півріччя 2009 року вдасться зберегти біля 35 людських життів та попередити близько 200 випадків травмування людей під час дорожньо-транспортних пригод.
Начальник
головного управління В.П. Сухораба
П.С. Замість хліба з сіллю тепер будемо зустрічати гостей ЖИЛЕТАМИ!!!